13 Ara 2010

Tevez Meselesi..

Neredeyse her transferi olay olan, mahkemelere düşen Carlos Tevez'in takımdan ayrılmak istediğini Manchester City kulübüne yazılı olarak ilettiği doğrulandı. Bu gelişme üzerine Manchester City yönetimi bu "uygunsuz" ve "zamansız" talebin reddedildiğini ilan etti.

Tevez halinden memnun görünüyor..
West Ham'ı "küçük" bulan, Manchester United'ta "önünü göremeyen" ve son olarak da Manchester City'de "hak ettiği ücreti almadığı"nı savunan Tevez konusunda yaşanacak gelişmeler ilgi çekici olacak zira, City yönetiminin bugün yaptığı açıklama karşısında Tevez'in menajeri "iyileştirilmiş bir sözleşme" talebini yineledi.

Bu talebin esas sebebinin Carlos Tevez ile Roberto Mancini arasındaki soğukluk olduğu ve 4 Aralık tarihinde oynanan Bolton Wanderers maçında kenara alınmasının bardağı taşıran son damla olduğunu söyleyenlerin sayısı da az değil.

Tevez'in Manchester City ile halen 3,5 yıllık bir sözleşmesi olduğunu ve haftalık 150.000 Pound (Yaklaşık 355.000TL) kazandığını, üstelik Manchester City kadrosundaki en yüksek maaşlı oyuncu olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Bakalım sonradan görme City ile huzursuz kaptanı arasındaki itiş kakış nasıl son bulacak..

Merakla ve heyecanla bekliyoruz.

Not:
Manchester City yönetimi tarafından yapılan açıklamanın orijinal metni:

Sun 12 Dec 2010, 8:17AM
Posted by Chris Bailey

It is with disappointment that we confirm to our supporters that Carlos Tevez has submitted a written transfer request. The Club can also confirm that the request has been rejected.

The Club remains disappointed by this situation and particularly with the actions of Carlos' representative.

Roberto Mancini and all at the Club have shown, and will continue to show, sensitivity to Carlos' personal circumstances including the issue of his family being based overseas. Indeed following his suspension as a result of the game against Bolton, Carlos requested, and was given, special dispensation by the Manager to take leave overseas.

The written transfer request is in stark contrast to Carlos' stated position in both public and club contexts. Significantly, over recent months, the Club has also received numerous requests from Carlos’ representative to renegotiate and improve his playing contract as well as more recently a request to extend that contract by another year.

However, in line with the Club's policy of not negotiating playing contracts mid-season this has not been granted. Carlos' current five-year contract has three-and-a-half years to run and he is the highest paid player at the Manchester City Football Club.

This is both an unfortunate and unwelcome distraction and the Club will remain focused on the games ahead in what is turning out to be a very promising season. The door remains open for Carlos to be selected to play.

Kaynak: http://www.mcfc.co.uk/News/Team-news/2010/December/Carlos-Tevez-A-statement

1 yorum:

  1. Merhaba, sitenize rastladım ve sizinle iletişim kurmak için e-posta adresi almak mümkün değildi. Sayfanızda benim web sitesine bir link eklemeyi düşünebilirsiniz misiniz. Biz bunu yaparsanız bizim Çevrimiçi Mağaza için% 10 indirim sunmak için mutluyuz. Bana email edin ve ben bizim bağlantı vermek için mutlu olurdu.

    Teşekkürler!

    Frank
    frank641w@gmail.com

    YanıtlaSil